A php-fusion.co.hu és php-fusion.hu domain + tartalom ELADÓ! Korrekt ajánlatot az alábbi email-re várok: lynx.adm@php-fusion.co.hu

CORE hibák és javításaik

Utolsó módosítás 2 év
_Ephyx
A CORE-ral kapcsolatban felfedezett hibák és javításaik
_Ephyx
Fórum főoldalán jobbra az utolsó topic válaszoló mellett egy kis ikon van, melynek a linkje hibás és rossz helyre mutat.

A hiba a fórum motorban rejlik.

infusions/forum/classes/forum/forum.php-ben
453-mas sorban ezt cseréld le

Kód
'thread_link' => INFUSIONS."forum/viewthread.php?forum_id=".$data['forum_id']."&thread_id=".$data['thread_id'],
'post_link' => INFUSIONS."forum/viewthread.php?forum_id=".$data['forum_id']."&thread_id=".$data['thread_id']."&pid=".$data['thread_lastpostid']."#post_".$data['thread_lastpostid'],

erre
Kód
'thread_link' => INFUSIONS."forum/viewthread.php?thread_id=".$data['thread_id'],
'post_link' => INFUSIONS."forum/viewthread.php?thread_id=".$data['thread_id']."&pid=".$data['thread_lastpostid']."#post_".$data['thread_lastpostid'],
Rimelek
Ha telepítés közben nem írhatók az alább fájlok és mappák:

- administration/db_backups
- images
- images/imagelist.js
- images/avatars
- robots.txt

akkor a telepítő hibára fut az ellenőrzéskor és a php hibaüzenetek megjelennek: "illegal string offset severability", de ami kiírná, hogy nem ment át az ellenőrzésen, ott csak fehér alapon fehér szöveg van. Csak kijelölve jelennek meg a szövegek.

includes/classes/PHPFusion/Installer/Requirements.core.inc 243. és 244. sora

Kód
 $requirements['files_check']['sub'][$key] = self::$locale['setup_0136'];
 $requirements['files_check']['sub'][$key]['severability'] = -10;

Itt az első sorban egy stringet kap a változó, ami a hibaüzenet. Majd a második sorban a string-nek próbálja beállítani egy elemét, amit ugye tömbnek vél.

Javítás: A második sor cseréje erre:
Kód
$requirements['files_check']['severability'] = -10;

Ami egyébként a 251. sorból ki is derül:

Kód
if (isset($requirements['files_check']['severability'])) {

CORE csomag frissítve - Ephyx
karrak
Egy apróság.
Kód
 https://www.php-fusion.co.hu/themes/EphyxExtended9/assets/images/misc/shadow3.png 404 (Not Found)

Ez pl a profil beállításoknál jelentkezik.
És
A születésnap megadásakor ha a naptárra kattintok, akkor a Facebook profilra viszi a kurzort, viszont ha a dátumra kattintok akkor bejön a naptár.

Ezek nem bug-ok hanem feature-ök! :) - Még nem volt kedvem kiszedni :) Ez nem CORE hiba hanem az én témámé és tudott hiba :) - Ephyx
Rimelek
A fórumban lehet válaszolni a hozzászólásokra. Ilyenkor meg kellene jelennie a válaszolók neveinek. Érdekes módon senkinek sem tűnt még fel a fejlesztők közül, hogy ez sose működött. 9.03-ban is hibás. A hiba oka egy nagyon egyszerű, hibás kezdőérték a $reply_sender változónak. Aminek tömbnek kell lennie, de string-ként van létrehozva. És így utána hiába indexelik ciklusban tömbként, a string is indexelhető így, ezért nem lesz jó az eredmény.

Megoldás

infusions/forum/classes/threads/threads.php, Nálam 934. sor.

Kód
$reply_sender = "";

cseréje erre:
Kód
$reply_sender = [];
_Ephyx
@Rimelek

Javítva - CORE frissítve - Ephyx
tesztpilota
Azt nem tudom, hogy összefügg e ez a javítás azzal,hogy ha szerkesztettem egy hozzászólásom,akkor az okot is meg lehetett adni,de ha ráléptem a pirosan szedett "oka" szövegre,akkor az nem látszott,most viszont látszik,itt feljebb is van ilyen példa rá.
karrak
Csak akkor látszik, ha meg is adod az okot, egyébként nem látszik.
Rimelek
Nem valószínű, hogy a kettőnek köze van egymáshoz. Inkább Ephyx valamelyik korábbi, nem PHP oldali javítása hozhatta helyre. Én is emlékszem, hogy volt, amikor nem tudtam megnézni az okot, de ez már korábban volt. Vagy a hiba még most is fennáll, csak nem mindig jön elő. Szóval, ha senki nem tud róla, akkor érdemes figyelni.

karrak Írta:

@karrak - Csak akkor látszik, ha meg is adod az okot, egyébként nem látszik.

Olyan esetre gondoltunk, amikor meg volt adva az ok, látszott a link, csak kattintásra nem csinált semmit.
tesztpilota
Igen,arra gondoltam,hogy megadtam az okot,de hiába kattintottam rá a pirosan szedett "oka"-ra nem csinált semmit.Azt gondoltam először,hogy ez csak moderátornak vagy adminnak látszódhat, de most már látom ahol meg van adva az indok.Ahol nincs indok ott csak az látszik,hogy ki és mikor szerkesztette.
laci665
van néhány hibám ami nem nagyon tetszik.
1. profil megnyitásnál főadminként hatalmas hibaüzit kapok és 404es oldalt azaz nem nyitja meg a saját profilt.
2. szavazás hozzáadásánal hibaüzit és hibanaplóba minden member-pool panel php fájlát kilistázza hibásként.

még csak ismerkedek vele de eddig nem jók a tanulságok Sad
tesztpilota
Ha lokálszerveren tesztelgeted,akkor ott előfordul ilyen.Nekem sem nyílnak meg a profilok,se a saját,se másé,így lokálon nem is tudtam profilüzenetet sem küldeni.
Érdemes lenne kipróbálni egy éles szerveren.
laci665
éles szerveren fut.
_Ephyx

laci665 Írta:

@laci665 - éles szerveren fut.

Szia!

Keresd meg az alábbi fájlt
includes/core_functions_include.php

és javítsd ki ezt a sort (1530-as sor)

Kód
 // $link = "<a href='".BASEDIR."profile.php?lookup=".$user_id."'".$class.">".$user_name."</a>";
    $link = "<a href='".INFUSIONS."ephyx_system/ephyx_profile.php?lookup=".$user_id."'".$class.">".$user_name."</a>";

erre

Kód
 $link = "<a href='".BASEDIR."profile.php?lookup=".$user_id."'".$class.">".$user_name."</a>";
//    $link = "<a href='".INFUSIONS."ephyx_system/ephyx_profile.php?lookup=".$user_id."'".$class.">".$user_name."</a>";

CORE csomagban javítottam a hibát és elnézésedet kérem a hibáért
laci665
thx a segítséget Smile nekem pont ezt a ephyx_system hibát dobta Smile
Szavazást már meg oldottam már fut Smile
Te tudsz megtekinteni a társalgásokat a fórumon.
Te nem tudsz témát indítani a fórumon.
Te nem tudsz hozzászólni ehhez a témához.
Te nem tudsz szavazást indítani a fórumon.
Te nem tudsz csatolmányt feltölteni a fórumra.
Te nem tudsz csatolmányt letölteni a fórumról.
Moderátor: Adminisztrátor