Hiba történt! Nem működik a JavaScript!
A böngésződben le van tiltva a JavaScript futtatása, vagy nem támogatja a JavaScript használatát. Az oldal megfelelő használatához kérjük engedélyezd a JavaScript futtatását böngésződben,
vagy frissítsd egy újabb verzióra, amely támogatja a JavaScript-et:
Firefox, Safari, Opera, Chrome, vagy az Microsoft Edge legújabb verziója.

Kezdjünk-e el egy FORK-ot a PHP-Fusionból?

Utolsó módosítás 2 hó
_Ephyx_EphyxFőadminisztrátor
Beküldve 2 hó
Eszmecsere...

Annó gondolkoztunk az ŐsFusionosokkal, hogy le kellene válni a PHP-Fusionról és annak egy tovább fejlesztett változatával mennénk tovább...
Ez egy FORK lett volna.
Azaz kiválasztottunk volna egy verziót és abból kiindulva elkezdtünk volna javítani, kialakítani egy új Fusion verziót.

Ez azzal járt volna, hogy egy csomó mindent újra írtunk.

Új csomagokat, új motor elemeket és számtalan új eszközt pakoltunk illetve a régieket módosítani szerettünk volna.
Illetve ami még fontosabb, hogy magyar nyelv specifikussá tettük volna. Csak két nyelv lett volna benne. Magyar és Angol.

Annó a 7.02.07-nél létezett egy PHP-Fusion - HEE - Hungarian Extended Edition amit én kezdtem el fejleszteni, mókolni.
Aztán kicsit megfeneklett a Fusion is és magánéleti dolgok miatt nem folytattam tovább.
Most ismét eljött az idő szerintem, hogy felélesszük ezt a dolgot.

Persze ehhez társakra van szükség.

Hiszen ahogy azt olvashattuk, megint kezd leállni a Core Fusion fejlesztés...

Várom a véleményeket a témához...
V
vizoHaladó fórumozó
Beküldve 2 hó
Nekem lenne pár kérdésem, gondolatom ezzel kapcsolatban, de egy részére persze nem lesz válasz azonnal...

1.
Vajon érdemes-e külön utat járni, nem lenne-e jobb inkább társulni a Core Fusion fejlesztőkhöz?
Tudjuk, hogy kevesen vannak, szakértő segítségnek szerintem örülnének. (Persze nem magamról beszélek, hanem azokról, akik egyébként a FORK-ot is tudnák csinálni.)
Fusion oldalról Robinn nagyon benne van a témában (sajnos mint kiderült most csak Ő csinálja), de ha még 2-3 ilyen tudású ember segítene neki, talán jobban pörögne az egész és kevesebben hagynák ott a rendszert.

Az is igaz viszont, hogy egy magyar verziót csak szűkebb körnek kell fejleszteni; saját ízlésre, saját ütemben és nem kell tekintettel lenni a világ többi részére...

2.
Vajon lenne-e elég fejlesztő/érdeklődő erre idehaza? Nem jutna-e rövid időn belül a magyar verzió is kihaló ágra?
Látva az 1-2 általam ismert hazai Fusion témájú oldalnak a látogatottságát, úgy tűnik sem a felhasználói bázis sem a fejlesztőnek alkalmas csapat nem túl népes vagy nem túl aktív.
Nem értek nagyon hozzá, de szerintem ahhoz, hogy hosszabb távon működjön a FORK-olás, legalább 4-5 hozzáértő kellene, hiszen ebből bármikor kieshet 1-2 ember munka vagy magánéleti változások miatt.
(Én csak amatőrként használom a rendszert de még nálam is előfordul, hogy hónapokig nem tudok vagy nem akarok foglalkozni vele.)

3.
Ephyx vagy más aki webfejlesztéssel foglakozik, nyilván jobban tudja, hogy még ha csak hobbiként is indul, azért jár némi kötelezettségekkel a fejlesztőkre nézve.
Nekem csak hobbi oldalam van, nem baj ha megáll, de ha valaki üzleti oldalként üzemeltet ilyen rendszert, annak szüksége lehet valamilyen szintű szakértői segítségre... Követelőzni nyilván nem lehet, ha nem fizet a szolgáltatásért, de gondolom azért valami supportot elvárnának, ez pedig mindenképp plusz teher a fejlesztőknek.
Látva a Core Fusion oldalt rengeteg kérdés merül fel mindenféle témában és nyilván különböző tudású emberektől. Igaz, hogy elvileg az egy nyilvános fórum, bárki segíthetne a másiknak de ez viszonlyag ritkán történik meg, inkább a fejlesztőktől remélik a megoldást...

4.
Nem nekem kell ezt megmondanom, de amatőrként úgy látom, hogy az alábbikara lesz szükség:
- ilyen-olyan Infusionokra a felmerülő igények szerint (bár nekem nem sok hiányzik, de lehet, hogy másnak megmás kell),
- saját témákra (4-5 legalább),
- a core folyamatos fejlesztésére ÉS a keretrendszerek esetleges verzióváltásainak lekövetésére, pl. PHP, CSS, Bootstrap, stb. verzióváltások,
- folyamatos biztonsági javításokra, fejlesztésekre (ez ma már egyre fontosabb).

Ha a leválunk a fő ágról, ezt gondolom mind saját feladat lenne, szóval olyan emberek kellenek mögé akik képesek és hajlandóak rá...

5.
Licenszelésileg rendben van ez a Forkolás dolog?
A Core Fusion használatához van egy csomó licensz ismertető (de azon belül a témákhoz, kiegészítőkhöz is), látszik, hogy próbálnak erre odafigyelni de bevallom ritkán olvasom el ezeket jó magyar szokás szerint.
Vajon simán lehet egy leváló ágat képezni belőle? Vagy engedélyt kell kérni? Nem tudom, hogy megy ez...

Összefoglalva az én véleményem MOST (mivel nem tudom a fenti kérdésekre a válaszokat) a következő.
Csak akkor érdemes külön úton elindulni, ha megfelelő számú, tudású és lelkesedésű fejlesztő mögé tud állni.
Nyilván erre is keressük most a választ.

Én tudásilag sajnos nem tartozom a fejlesztők közé, de mindenképpen érdeklődéssel figyelném a dolgot, csak apróságokban tudnék segíteni (tesztelés, nyelvi fájlok javítgatása.)
Módosította vizo 2021-09-15 - 20:55:57, 2 hó
M
MathiasHaladó fórumozó
Beküldve 2 hó
Huuuu, én nem tudok ennyit írni.

Jó ötlet, főleg, ha bezár a Core. Néztem már régebben is más CMS, de ez tűnt számomra a legjobbnak, mivel tudásom nulla, most se vagyok guru, csak hobby, kihívás.
Ezért én konkrétan nem hinném, hogy a Fork motor fejlesztésében részt tudnék venni. Kiegészítők, javítások belefér, ahogy időm engedi.
Neked van jogod megtekinteni a társalgásokat a fórumon.
Neked nincs jogod témát indítani a fórumon.
Neked nincs jogod hozzászólni ehhez a témához.
Neked nincs jogod szavazást indítani a fórumon.
Neked nincs jogod csatolmányt feltölteni a fórumra.
Neked nincs jogod csatolmányt letölteni a fórumról.